Jako, że moje życie się nieco odmieniło,to i strona www musiała się zmienić. Zapraszam na nową stronę, na której piszę o edukacji: www.DorotaPiwowarska.pl

A to jest mój blog, który pisałam od 2007r.
To strona o edukacji. O edukacji niekonwencjonalnej, ciekawej. Niekoniecznie regularnej i systematycznej, ale na pewno twórczej i zabawnej.
A o domowej w szczególności. Piszę ją jako mama dwojga dzieci , które były nauczane tą metodą .
Jeśli jesteś rodzicem, który troszczy się o swoje dziecko , i dla którego system szkolny nie ma oferty edukacyjnej lub jeśli jesteś nauczycielem i czujesz, że w sobie pasję do nauczania a system
szkolny Cię ogranicza, to zapraszam Cię do lektury mojego bloga.

Zamieszczam tutaj moje osobiste przemyślenia, różne informacje, rozwiązania wynikające z doświadczenia oraz
porady czysto praktyczne, nie stanowiące porad prawnych,
finansowych, psychologicznych.

O MNIE

 
Wiele rzeczy robię niezwyczajnie i nieschematycznie, unikam rutyny jak ognia, a szczególnie w dziedzinie tak fascynującej jak edukacja.

...NIESTANDARDOWO, NIESCHEMATYCZNIE, NIEKONWENCJONALNIE...

Zainteresowało mnie, dlaczego po wielu latach edukacji państwowej nadal mam potrzebę edukowania się i dlaczego jednych "przedmiotów" uczyłam się błyskawicznie, a z innych się nie zaprzyjaźniłam do tej pory:-))
Wiele z moich teorii wypraktykowałam na własnych dzieciach i wiem, że nie wszystko działa. Nie jestem pedagogiem i cieszę się z tego. Ale mam oczywiście uprawnienia pedagogiczne.
Uczę moje dzieci nieco inaczej. Uczę ich umiejętności, które będą im potrzebne w realnym świecie, do którego niebawem trafią. 

Całą rodziną przeszliśmy przez  homeschooling, który trwał prawie 4 lata i zakończył się pozytywnie. Nasze dzieci wróciły do szkół państwowych i są zadowolone, ale już z innych spojrzeniem, z dystansem, z ukształtowanym systemem wartości.  

Zaczynaliśmy w 2008r, kiedy o ed nic nie było wiadomo. Trzeba było robić prezentacje dla nauczycieli i pokazywać, co chcemy zrobić. Nie wszyscy byli szczęśliwi z naszego pomysłu. Spotkaliśmy się nawet z dużą niechęcią. Ale zawsze robię coś inaczej niż wszyscy.

Gdy zaczynaliśmy, nasze motywacje były zupełnie inne niż teraz. To ewaluuje. Rozwój to proces. Wcześniej byliśmy wielkimi buntownikami wobec systemu szkolnego, teraz nabraliśmy dystansu i pokory.

Jeśli jakaś część Ciebie uznała, że możemy coś razem zdziałać lub choćby porozmawiać możesz się ze mną skontaktować bezpośrednio:


e-mailem: piwowarska(małpka)naukaipasja.pl
albo telefonicznie: 607-072-369


zapraszam na moją stronę o edukacji finansowej dzieci : www.milionernadeskorolce.pl 
To strona o moim autorskim projekcje na temat nauczania finansów dzieci, młodzieży i dorosłych. Dlaczego ja? No cóż: mam wykształcenie ekonomiczne, prowadziłam klub edukacji finansowej i pragnienie pisania i nauczania:-)) Niedługo ukaże się moja książka na ten temat. Zapraszam. 

MOJA STRONA: www.dorotapiwowarska.pl

Pomyślałam sobie: "A dlaczego by nie zbudować teraz nowej szkoły. Takiej rodzinnej. Takiej niekonwencjonalnej?" Pracuję nad tym:-))